Ako pomôcť po drobnom úraze na lyžovačke

Január je chladný a mrazivý mesiac. Hoci sme už za zimným  slnovratom, skutočného slnka máme ešte stále málo. Pre mnohých je potešením týchto studených dní možnosť ísť lyžovať, snowboardovať, korčuľovať, alebo sa jednoducho blázniť s deťmi sánkovaním. Zimná turistika má tiež svoju krásu. Mrazivý čistý vzduch bez bacilov je vlastne balzamom.  Pretože neexistuje nevhodné počasie pre pobyt v prírode, existuje len nevhodné oblečenie.

Pohyb na mrazivom vzduchu nám pomáha zostať svieži na tele i na duší, občas je však daňou menší, či väčší športový úraz .  hrozia nám odreniny, vyvrtnutia, pomliaždeniny a aj zlomeniny.

Najzraniteľnejšími sú deti. Najmä na lyžiarskom svahu im hrozí najväčšie nebezpečenstvo. Napriek tomu, že majú nízko ťažisko a pri páde sa až tak veľmi nedoudierajú, najväčšou hrozbou je zrážka s druhým lyžiarom, obzvlášť ak sa jedná o dospelého. Pri žiadnej zimnej aktivite preto nezabúdajme na bezpečnostné  opatrenia a vybavenie  pre malého športovca.

Ak však  predsa k zraneniu dôjde,  skúsme triezvo zhodnotiť závažnosť úrazu.  K lekárovi či na pohotovosť  radšej zbytočne ako neskoro… ale častokrát si pri síce bolestivých ale nie veľmi závažných zraneniach a pri liečení, doliečení,  rekonvalescencii a rehabilitácii vieme účinne pomôcť. Môžeme siahnuť po prípravkoch pre lokálnu aplikáciu – gély, masti, náplasti s obsahom protizápalových zložiek, s látkami potláčajúcimi bolesť, opuch. Môžeme sa pozrieť i na prírodnú pomoc a spoľahnúť sa na prípravky s obsahom výťažkov pagaštanu konského,  arniky, kostihoja lekárskeho a ďalších rastlín.

Aby ste sa mohli ľahšie na lyžovačkovú sezónu pripraviť, v akciovej ponuje „Produkt dňa“ v týždni od 28.1. do 2.2.2019 prinášame zľavy na rôzne masti na poúrazové stavy.

Tento obsah bol zaradený v rady a návody. Zálohujte si trvalý odkaz.