Kozmetika BIODERMA ABC Derm

Detská pokožka potrebuje osobitú pozornosť a zvlášť jemnú starostlivosť. Koža dieťatka sa zoznamuje s okolím a ako prvá prijíma najrozličnejšie kontakty. Pokožka donoseného dieťatka je  tenšia a  jej ochranný film je jemnejší. Potrebuje byť šetrne vyživovaná, aby sme predišli vysušeniu a tým ľahkej priepustnosti pre alergény a patogény.

Je dôležité používať prípravky, ktoré sú jemné a zaručujú vysokú toleranciu zložiek výrobku. Zloženie výrobku musí byť prispôsobené potrebám detskej pokožky. Približne do veku 10 až 12 rokov sa neodporúča používanie prípravkov určených dospelým. 

Pokožka dojčiat má sklon k vysušovaniu a väčšej citlivosti, pretože ju oslabujú vonkajšie nepriaznivé vplyvy, ako vietor, chlad, tvrdá voda alebo kúrenie.

Začervenanie v oblasti zadočka, nazývané aj plienková dermatitída, je bežný problém, ku ktorému dochádza za určitých okolností, napríklad plienky šúchajúce pokožku, príliš agresívne umývanie, hnačka, zmena stravy, ale aj prekonanie infekcie, rast zubov atď.

Vo väčšine prípadov začervenania v oblasti zadočka ide o dermatitídu z podráždenia, ktorú vyvoláva okluzívny (neprepúšťajúci) účinok plienok, zhoršuje ju kontakt so stolicou a močom a niekedy dochádza aj k bakteriálnej superinfekcii. Začervenaniu sa dá predísť tak, že zabránime oklúzii (uzatvoreniu) a macerácii (kontaktu s vlhkým alebo mokrým prostredím), ktoré spôsobujú plienky.

Podráždenie pokožky okolo úst sa prejavuje začervenaním, malými vyrážkami, suchou a drsnejšou pokožkou. Toto podráždenie vyvolávajú sliny, ktoré sa okolo úst zdržiavajú, keď dieťa používa cumlík, hryzie svoju obľúbenú hračku alebo keď mu rastú zúbky.

Enzým amyláza, ktorý sa nachádza v slinách, zhoršuje podráždenie. Či už máte takéto podráždenie pokožky okolo úst pod kontrolou, alebo sa zhorší chladom a vetrom,  na jeho opätovné objavenie má vplyv zimné obdobie.

BIODERMA využila svoje dermatologické znalosti aj v pediatrii  a ponúka bezpečnú a extra jemnú hygienu a starostlivosť pre všetky deti. Všetky produkty majú špeciálne zloženie, ktoré rešpektuje jemnú pokožku dojčiat a malých detí.

Publikované v akcie a produkty, rady a návody, zdravá kozmetika | Vložiť komentár

Ako funguje erecept?


V našej lekárni, si tak ako v každej verejnej lekárni môžete vybrať lieky pomocou tzv. ereceptu.  Toto je pre mnohých pacientov stále novinka a preto by sme radi vysvetlili, ako erecept funguje. Táto novinka je veľmi užitočná zvlášť pre pacientov, ktorí užívajú niektoré lieky dlhodobo a pravidelne. Vďaka ereceptu už nemiusia opätovne navštíviť ambulanciu lekára. 

Pokračovať v čítaní
Publikované v rady a návody | Komentáre vypnuté na Ako funguje erecept?

Bioderma Atoderm – kozmetika pre suchú až atopickú pokožku

Kozmetika Bioderma –  rad Atoderm je výbornou voľbou pre tých,  ktorí majú problémy so suchou až citlivou atopickou pokožkou. Vďaka svojmu zloženiu Atoderm biologicky obnovuje hydrolipidický film, udržiava vlhkosť pokožky a učí pokožku vytvárať si potrebné lipidy. Produkty sú určené dospelým i deťom na dennú hygienu a starostlivosť o pokožku.  Prinášajú zmiernenie podráždenia, začervenania, suchosti, svrbenia pokožky, dodávajú pocit komfortu, pokožka je jemná, vláčna, hydratovaná.

Pokračovať v čítaní
Publikované v akcie a produkty, rady a návody, zdravá kozmetika | Komentáre vypnuté na Bioderma Atoderm – kozmetika pre suchú až atopickú pokožku

Vernostný program našej lekárne

Novinka v našej lekárni – Vernostný program – od pondelka 28.1.2019 – za každý nákup nad 15 eur dostanete pečiatku, za 5 pečiatok máte zľavu vo výške 10 percent na nákup produktov podľa vášho výberu (z ponuky voľnopredajných produktov).

Publikované v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Vernostný program našej lekárne

Ako pomôcť po drobnom úraze na lyžovačke

Január je chladný a mrazivý mesiac. Hoci sme už za zimným  slnovratom, skutočného slnka máme ešte stále málo. Pre mnohých je potešením týchto studených dní možnosť ísť lyžovať, snowboardovať, korčuľovať, alebo sa jednoducho blázniť s deťmi sánkovaním. Zimná turistika má tiež svoju krásu. Mrazivý čistý vzduch bez bacilov je vlastne balzamom.  Pretože neexistuje nevhodné počasie pre pobyt v prírode, existuje len nevhodné oblečenie.

Pohyb na mrazivom vzduchu nám pomáha zostať svieži na tele i na duší, občas je však daňou menší, či väčší športový úraz .  hrozia nám odreniny, vyvrtnutia, pomliaždeniny a aj zlomeniny.

Pokračovať v čítaní
Publikované v rady a návody | Komentáre vypnuté na Ako pomôcť po drobnom úraze na lyžovačke

Akciová ponuka “Produkt dňa” v týždni od 28.1. do 2.2.2019 – Masti na úrazové stavy

Počasie praje lyžovačkám a športovým aktivitám na snehu. Tie zo sebou ale prinášajú zvýšené riziko úrazu. Starostlivý rodič vždy do balenia na takúto akciu nezabudne pribaliť aj niektorú z mastí, ktoré pomáhajú zmierniť bolesť a následky menších aj väčších úrazov, ktoré môžu nastať. Aby sme vám pomohli zásobiť sa na sezónu, pripravili sme v tomto týždni v rámci akciovej ponuky “Produkt dňa” zľavy na tieto masti. Niekoľo rád k tejto téme nájdete aj v tohto týždňovom blogu.

Pokračovať v čítaní
Publikované v akcie a produkty | Komentáre vypnuté na Akciová ponuka “Produkt dňa” v týždni od 28.1. do 2.2.2019 – Masti na úrazové stavy

Akciová ponuka “Produkt dňa” v týždni od 21. do 26.1.2019 – Podpora imunity

Je vaše dieťa viac doma ako v škôlke? Pomôcť v takýchto prípadoch môže hlavne posilnenie imunity. Tento týždeň sme pre vás v akciovej ponuke “Produkt dňa” pripravili zľavy na produkty, ktoré vám pomôžu imunitu detí a dospelých posilniť. Že to nefunguje? Aj naše deti už od septembra každé ráno dostávajú kapsulu Imunoglukanu.

Pokračovať v čítaní
Publikované v akcie a produkty | Komentáre vypnuté na Akciová ponuka “Produkt dňa” v týždni od 21. do 26.1.2019 – Podpora imunity

Je vaše dieťa pre chorobu viac doma ako v škôlke?

Stres z nového kolektívu, odlúčenie od rodičov, množstvo neznámych pravidiel, náročné dodržiavanie režimu či problémy s delením sa o hračky s ostatnými deťmi našich malých škôlkarov psychicky aj fyzicky veľmi vyčerpávajú. Ich obranyschopnosť ešte nie je na takej úrovni, aby sa dokázala takému náporu ubrániť, preto v boji vyhrávajú baktérie a vírusy. Netreba však zúfať, všetko má svoje riešenie.

Pokračovať v čítaní
Publikované v imunita, rady a návody | Komentáre vypnuté na Je vaše dieťa pre chorobu viac doma ako v škôlke?

Chutné a zdravé stravovanie

Zima je pre ľudské telo výzvou…. Chlad a sychravé počasie skúša našu imunitu,  nedostatok slnka  nám spôsobuje ospalosť, nízky výkon a niekedy i smútok na duši… Príjemné teplé dni sú zatiaľ vzdialené  v nedohľadne mnohých týždňov. Napriek tomu musíme podávať stále vysoké výkony v práci i doma pri starostlivosti o domácnosť a našich milovaných.  Počasie či svetlo ovplyvniť nedokážeme, môžeme si však pomôcť vhodnou stravou. Telu prospešná strava  je prirodzeným zdrojom energie pre naše správne fungovanie. Vhodným a kvalitným jedlom dodávame telu pohonné látky, z ktorých načerpáva  silu a súčasne na jej trávenie nemíňa zbytočne priveľa vlastnej energie.

Vyvážená strava nám pomáha i v prípade zvýšeného zaťaženia organizmu, nie len pri chorobe, ale aj v prípade športových výkonov (a o tie v zimnom období nie je núdza🙂 ) alebo v čase tehotenstva. Pre detský vývoj je nesmierne dôležité  stavať  pevné základy ich telesnej schránky. 

Vyvážené, vhodné  a kvalitné jedno je prirodzeným a prvotným zdrojom väčšiny minerálov a vitamínov. 

Pokračovať v čítaní
Publikované v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Chutné a zdravé stravovanie

Akciová ponuka Phoenix Partner január 2019

Naša lekáreň je súčasťou siete lekárni Phoenix Partner. Využite zľavy na produkty ponúknuté v tejto sieti.

Pokračovať v čítaní
Publikované v akcie a produkty | Komentáre vypnuté na Akciová ponuka Phoenix Partner január 2019