Máte pripravenú lekárničku na cesty?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt lekárnička

Konečne prišlo krásne leto a s ním dni dovoleniek, prázdnin, výletov. Čo si zabaliť do batožiny?  Na dovolenku nepotrebujeme len plavky, slnečné okuliare a šortky. Pre pokojnú dovolenku je nevyhnutné mať so sebou zabalenú  vhodnú  lekárničku. Aká je tá vhodná? Nie je možné prísť a kúpiť si  “all in one”, sme rôzni a máme rôzne potreby.

Zamyslime sa teda, čo naozaj budeme potrebovať. Rozhodujeme sa podľa  konkrétnej osoby, osôb, ktoré cestujú a od aktivít, ktoré budeme robiť.  Oblasti, na ktoré treba myslieť sú však približne rovnaké – výber prípravkov je však už rôzny. V každej kategórii  je na výber veľa rôznych produktov.  Vy si premyslite, kto a kam cestuje – skúsená magistra v lekárni vám poradí, čo z ktorej kategórie treba zobrať, čo je pravdepodobné, že by ste mohli potrebovať a čo pravdepodobne nepotrebujete.  Vyberte si lekáreň, kde radia skúsení.

  • Bolesť a horúčka
  • Prechladnutie a bolesti hrdla
  • Bolesti brucha rôzneho druhu
  • Poštipnutie hmyzom
  • Alergické reakcie
  • Oči uši
  • Drobné poranenia
  • Športové  úrazy
  • Ochrana pokožky pri a po slnené + solárna alergia
Publikované v akcie a produkty, rady a návody | Komentáre vypnuté na Máte pripravenú lekárničku na cesty?

Vitamíny a prvky pre tehotenstvo

Byť ženou v každom veku môže byť krásne a súčasne veľmi náročné. Ani malé dievčatká to nemajú ľahké. S pribúdajúcimi rokmi sa situácia ešte komplikuje.

Hormonálne zmeny v zrenia prinášajú nie len rast do krásy ale aj problémy s pokožkou, neistotu až vnútornú labilitu.  Mladá žena sa zvyčajne chce páčiť – sebe i iným, na kultivovanom vzhľade – na kvalite vlasov, nechtov i pokožky záleží. V tomto životnom období každý  podáva obrovské výkony v škole alebo v práci  (alebo oboje naraz), stres na pohode ani zdraví nepridáva.  Niekedy ani  pestrá strava nie je dostatočne pestrá na doplnenie všetkých potrebných vitamínov a minerálov. V takom prípade je vhodné siahnuť po kvalitných a s ohľadom  na vek i aktivity vhodných doplnkoch výživy.

Pokračovať v čítaní
Publikované v rady a návody | Komentáre vypnuté na Vitamíny a prvky pre tehotenstvo

Pokojná pokožka aj na jar


Pre ľudí, ktorí trpia suchou pokožkou, je jar naozaj zaťažujúca skúška. Suchá pokožka ešte rýchlejšie stráca schopnosť obrannej bariéry pred alergénmi, súčasne na jar sa množstvo alergénov výrazne zvyšuje. Pokožka trpí o to viac, praská, poškodzuje sa a prepúšťa väčšie množstvo škodlivín. Takáto pokožka potrebuje pomoc z vnútra – reaguje totiž na stravu – pozitívne i negatívne, preto vôbec nie je jedno, čo jeme. Potrebuje aj pomoc zvonku – jemnú a nedráždivú starostlivosť.

Pokožka potrebuje pre svoju prirodzenú rovnováhu najmä vodu. Faktormi sú znečistené prostredie a stres vašej pokožky, ktoré negatívne ovplyvňujú pokožku a dochádza k jej precitlivenosti a dehydratácii. Dodajte svojej pleti hydratačné zložky s patentovanými produktami Hydrabio a vráťte jej predošlú žiarivosť.

Bioderma vyvinula šampón Nodé na citlivú vlasovú pokožku. Produkty na vlasy z radu Nodé majú zjemňujúci účinok – sú vhodné na podráždenú a suchú pokožku hlavy. Oceníte ich aj pri liečbe lupín. Starajte sa o svoje vlasy s dermatologicky testovanými produktami a dodajte im výživu, ktorú potrebujú.

Publikované v akcie a produkty, rady a návody, zdravá kozmetika | Komentáre vypnuté na Pokojná pokožka aj na jar

Prípravky pre rekreačných aj aktívnych športovcov

Sortiment našej lekárne sme rozšírili o prípravky pre amatérskych aj serióznych športovcov. Ako pri aktívnom pohybe pomáhajú si môžete pozrieť aj v nasledujúcich videách pripravených najväčším slovenským eshopom pre cyklistov www.mtbiker.sk

Pokračovať v čítaní
Publikované v akcie a produkty, rady a návody | Komentáre vypnuté na Prípravky pre rekreačných aj aktívnych športovcov

Pokojná pokožka aj na jar – pomôže vám šampón Bioderma Nodé

Pre ľudí, ktorí trpia suchou pokožkou, je jar naozaj zaťažujúca skúška. Suchá pokožka ešte rýchlejšie stráca schopnosť obrannej bariéry pred alergénmi, súčasne na jar sa množstvo alergénov výrazne zvyšuje. Pokožka trpí o to viac, praská, poškodzuje sa a prepúšťa väčšie množstvo škodlivín. Takáto pokožka potrebuje pomoc z vnútra – reaguje totiž na stravu – pozitívne i negatívne, preto vôbec nie je jedno, čo jeme. Potrebuje aj pomoc zvonku – jemnú a nedráždivú starostlivosť.

Pokračovať v čítaní
Publikované v rady a návody, zdravá kozmetika | Komentáre vypnuté na Pokojná pokožka aj na jar – pomôže vám šampón Bioderma Nodé

Ako si uľaviť na jar od alergie

Po studenej zime  bez slnka čakáme s nádejou na jar – na slnko, kvety, vôňu zeme… Túto  príjemnú rozprávku však mnohým kazí prízrak alergie. Prílev energie nám stopne svrbenie nosa, kýchanie, kašlanie, nádcha. Razom je všetko pozitívne preč…. A predsa by sme radi išli von, tešili sa z prejavov prebudeného života.

Pokračovať v čítaní
Publikované v alergie, rady a návody | Komentáre vypnuté na Ako si uľaviť na jar od alergie

Vitamín D

Vitamín D sa v minulosti pokladal len za vitamín kostro-svalového systému. Príznaky jeho nedostatku sa hľadali najmä v tomto systéme. Nedostatok vitamínu D je u ľudí častý v každej krajine okrem tých vyslovene slnečnýnch. Úlohu slnečného žiarenia v súvislosti so vznikom rachitídy u detí, objavili lekári už v 19. storočí. Výskumy posledných desaťročí, však okrem vplyvu na kostrový systém, poukazujú na mnohostrannejšie účinky vitamínu D.

Pokračovať v čítaní
Publikované v rady a návody | Komentáre vypnuté na Vitamín D

Zelené potraviny

Zelené potraviny (zelený jačmeň, chlorella, spirulina…) Obsahujú veľké množstvo špecifických živín, ktoré naše telo obživia a dodajú mú novú energiu. Zelené potraviny dokážu telu priniesť potrebné minerály a vitamíny, ale sú schopné napomôcť i vnútornej očiste organizmu.

Zelený jačmeňmladý jačmeň – je rastlinka, ktorá  je spracovávaná v čase, keď dosiahne výšku 20-30cm, vtedy obsahuje  najviac výživných vysokoúčinných látok. Mladý zelený jačmeň  rozsiahle množstvo vitamínov a minerálov vo vyváženom a prospšenom pomere.  Mladý jačmeň nie je len doplnkom stravy, je  prírodnou  medicínou.

Pokračovať v čítaní
Publikované v akcie a produkty, bylinky, imunita, rady a návody | Komentáre vypnuté na Zelené potraviny

Začína sezóna bežcov, cyklistov a turistov


Oteplieva sa a slnko začalo hriať nie len intenzívnejšie ale i dlhšie. Zdá sa, že naozaj prišla jar. Pekné počasie láka k pobytu v prírode, na čerstvom vzduchu, rozhýbať si telo.Hoci sa zdá, že v prírode je možné športovať pomerne nenáročne, je dobré venovať sa príprave i následnému odpočinku po námahe.

Pokračovať v čítaní
Publikované v rady a návody | Komentáre vypnuté na Začína sezóna bežcov, cyklistov a turistov

Vitamíny na konci zimy

Zima zatvára za sebou dvere. Mnohí  si vydýchneme úľavou. Prešli sme náročným obdobím prechladnutí, vírusových či bakteriálnych ochorení.  Mnohé rodiny sa tento rok sťažovali, že si ochorenia podávali u nich kľučku.
Zimné obdobie je náročné pre každého človeka, bez ohľadu na akúkoľvek kategóriu. Málo slnka, kratšia doba pobytu na vzduchu, naopak zvýšený podiel života vo vykúrenom a suchom vzduchu a ešte aj kolektíve, v ktorom sa vzájomne rozširujú nákazy, spôsobia vyčerpanie, chorobnosť, únavu, nedostatok energie.
Zima je ako noc   roku… určená na oddych a spánok, v modernej spoločnosti to však nie je možné. Naďalej sa očakáva od nás, že budeme podávať pracovné výkony, deti majú svoje povinnosti a my s nimi.

S prvým jarným mesiacom však dúfame v zmenu počasia v priaznivejšie a príjemnejšie. Častejšie si robíme plány  na výlety a všelijaké aktivity. Aby sme sa pozviechali zo zimného vyčerpania, potrebujeme dodať telu kvalitné živiny – minerály a vitamíny. 
Absolútne ideálny základ je zdravá strava zo základných surovín prirodzenými procesmi. Potrebujeme jesť, piecť  a variť z ovocia a zeleniny, obilnín, strukovín, pokiaľ možno  bez chemického ošetrenia, mať vyvážený dostatok kvalitných sacharidov, tukov i bielkovín. Naše telo potrebuje hodnotnú a výživnú stravu. Koncom zimy však ani toto už nemusí nášmu telu stačiť. Je čas chýbajúce vitamíny doplniť kvalitnými doplnkami výživy z lekárne.   

Pokračovať v čítaní
Publikované v rady a návody | Komentáre vypnuté na Vitamíny na konci zimy