Prípravky pre rekreačných aj aktívnych športovcov

Sortiment našej lekárne sme rozšírili o prípravky pre amatérskych aj serióznych športovcov. Ako pri aktívnom pohybe pomáhajú si môžete pozrieť aj v nasledujúcich videách pripravených najväčším slovenským eshopom pre cyklistov www.mtbiker.sk

Pokračovať v čítaní
Publikované v akcie a produkty, rady a návody | Vložiť komentár

Pokojná pokožka aj na jar – pomôže vám šampón Bioderma Nodé

Pre ľudí, ktorí trpia suchou pokožkou, je jar naozaj zaťažujúca skúška. Suchá pokožka ešte rýchlejšie stráca schopnosť obrannej bariéry pred alergénmi, súčasne na jar sa množstvo alergénov výrazne zvyšuje. Pokožka trpí o to viac, praská, poškodzuje sa a prepúšťa väčšie množstvo škodlivín. Takáto pokožka potrebuje pomoc z vnútra – reaguje totiž na stravu – pozitívne i negatívne, preto vôbec nie je jedno, čo jeme. Potrebuje aj pomoc zvonku – jemnú a nedráždivú starostlivosť.

Pokračovať v čítaní
Publikované v rady a návody, zdravá kozmetika | Vložiť komentár

Ako si uľaviť na jar od alergie

Po studenej zime  bez slnka čakáme s nádejou na jar – na slnko, kvety, vôňu zeme… Túto  príjemnú rozprávku však mnohým kazí prízrak alergie. Prílev energie nám stopne svrbenie nosa, kýchanie, kašlanie, nádcha. Razom je všetko pozitívne preč…. A predsa by sme radi išli von, tešili sa z prejavov prebudeného života.

Pokračovať v čítaní
Publikované v alergie, rady a návody | Komentáre vypnuté na Ako si uľaviť na jar od alergie

Vitamín D

Vitamín D sa v minulosti pokladal len za vitamín kostro-svalového systému. Príznaky jeho nedostatku sa hľadali najmä v tomto systéme. Nedostatok vitamínu D je u ľudí častý v každej krajine okrem tých vyslovene slnečnýnch. Úlohu slnečného žiarenia v súvislosti so vznikom rachitídy u detí, objavili lekári už v 19. storočí. Výskumy posledných desaťročí, však okrem vplyvu na kostrový systém, poukazujú na mnohostrannejšie účinky vitamínu D.

Pokračovať v čítaní
Publikované v rady a návody | Komentáre vypnuté na Vitamín D

Zelené potraviny

Zelené potraviny (zelený jačmeň, chlorella, spirulina…) Obsahujú veľké množstvo špecifických živín, ktoré naše telo obživia a dodajú mú novú energiu. Zelené potraviny dokážu telu priniesť potrebné minerály a vitamíny, ale sú schopné napomôcť i vnútornej očiste organizmu.

Zelený jačmeňmladý jačmeň – je rastlinka, ktorá  je spracovávaná v čase, keď dosiahne výšku 20-30cm, vtedy obsahuje  najviac výživných vysokoúčinných látok. Mladý zelený jačmeň  rozsiahle množstvo vitamínov a minerálov vo vyváženom a prospšenom pomere.  Mladý jačmeň nie je len doplnkom stravy, je  prírodnou  medicínou.

Pokračovať v čítaní
Publikované v akcie a produkty, bylinky, imunita, rady a návody | Komentáre vypnuté na Zelené potraviny

Začína sezóna bežcov, cyklistov a turistov


Oteplieva sa a slnko začalo hriať nie len intenzívnejšie ale i dlhšie. Zdá sa, že naozaj prišla jar. Pekné počasie láka k pobytu v prírode, na čerstvom vzduchu, rozhýbať si telo.Hoci sa zdá, že v prírode je možné športovať pomerne nenáročne, je dobré venovať sa príprave i následnému odpočinku po námahe.

Pokračovať v čítaní
Publikované v rady a návody | Komentáre vypnuté na Začína sezóna bežcov, cyklistov a turistov

Vitamíny na konci zimy

Zima zatvára za sebou dvere. Mnohí  si vydýchneme úľavou. Prešli sme náročným obdobím prechladnutí, vírusových či bakteriálnych ochorení.  Mnohé rodiny sa tento rok sťažovali, že si ochorenia podávali u nich kľučku.
Zimné obdobie je náročné pre každého človeka, bez ohľadu na akúkoľvek kategóriu. Málo slnka, kratšia doba pobytu na vzduchu, naopak zvýšený podiel života vo vykúrenom a suchom vzduchu a ešte aj kolektíve, v ktorom sa vzájomne rozširujú nákazy, spôsobia vyčerpanie, chorobnosť, únavu, nedostatok energie.
Zima je ako noc   roku… určená na oddych a spánok, v modernej spoločnosti to však nie je možné. Naďalej sa očakáva od nás, že budeme podávať pracovné výkony, deti majú svoje povinnosti a my s nimi.

S prvým jarným mesiacom však dúfame v zmenu počasia v priaznivejšie a príjemnejšie. Častejšie si robíme plány  na výlety a všelijaké aktivity. Aby sme sa pozviechali zo zimného vyčerpania, potrebujeme dodať telu kvalitné živiny – minerály a vitamíny. 
Absolútne ideálny základ je zdravá strava zo základných surovín prirodzenými procesmi. Potrebujeme jesť, piecť  a variť z ovocia a zeleniny, obilnín, strukovín, pokiaľ možno  bez chemického ošetrenia, mať vyvážený dostatok kvalitných sacharidov, tukov i bielkovín. Naše telo potrebuje hodnotnú a výživnú stravu. Koncom zimy však ani toto už nemusí nášmu telu stačiť. Je čas chýbajúce vitamíny doplniť kvalitnými doplnkami výživy z lekárne.   

Pokračovať v čítaní
Publikované v rady a návody | Komentáre vypnuté na Vitamíny na konci zimy

Kozmetika BIODERMA Sensibio

Citlivá pokožka

Citlivú pokožku má v dnešnej dobe mnoho ľudí. Znečistené životné prostredie, málo oddychu a spánku, civilizačné ochorenia, zrýchlený životný štýl a s tým spojené pridružené problémy – nevhodné jedlo, nevhodný čas jedla, nedostatok spánku a celkovo málo uvoľnenia, alergény, baktérie, hormonálne zmeny sa odrazia na vzhľade i  zdravotnom stave našej pokožky. Medzi prejavy patrí začervenanie a podráždenie, pocity tepla, pálenia a pnutia.

Zdravá pokožka má rad prirodzených ochranných mechanizmov, ktoré udržujú jej zdravie. Na jej povrchu je hydrolipidický film zložený z vody, mastných kyselín a tukov. Citlivá pokožka je veľmi jemná a krehká, veľmi citlivo reaguje na rôzne podnety podráždením, ľahko sa dehydratuje a vysušuje. Nechránená a nevyživovaná pokožka praská, jej funkcia je narušená a následne i zvyšok organizmu trpí.  Citlivá pokožka je skôr charakteristika, nie je to ochorenie, treba však myslieť na správnu a vhodnú starostlivosť, lebo bez nej sa môže veľmi ľahko vyvinúť chorobný stav kože.

Pokračovať v čítaní
Publikované v rady a návody, zdravá kozmetika | Komentáre vypnuté na Kozmetika BIODERMA Sensibio

Kozmetika BIODERMA ABC Derm

Detská pokožka potrebuje osobitú pozornosť a zvlášť jemnú starostlivosť. Koža dieťatka sa zoznamuje s okolím a ako prvá prijíma najrozličnejšie kontakty. Pokožka donoseného dieťatka je  tenšia a  jej ochranný film je jemnejší. Potrebuje byť šetrne vyživovaná, aby sme predišli vysušeniu a tým ľahkej priepustnosti pre alergény a patogény.

Je dôležité používať prípravky, ktoré sú jemné a zaručujú vysokú toleranciu zložiek výrobku. Zloženie výrobku musí byť prispôsobené potrebám detskej pokožky. Približne do veku 10 až 12 rokov sa neodporúča používanie prípravkov určených dospelým. 

Pokračovať v čítaní
Publikované v akcie a produkty, rady a návody, zdravá kozmetika | Komentáre vypnuté na Kozmetika BIODERMA ABC Derm

Ako funguje erecept?


V našej lekárni, si tak ako v každej verejnej lekárni môžete vybrať lieky pomocou tzv. ereceptu.  Toto je pre mnohých pacientov stále novinka a preto by sme radi vysvetlili, ako erecept funguje. Táto novinka je veľmi užitočná zvlášť pre pacientov, ktorí užívajú niektoré lieky dlhodobo a pravidelne. Vďaka ereceptu už nemiusia opätovne navštíviť ambulanciu lekára. 

Pokračovať v čítaní
Publikované v rady a návody | Komentáre vypnuté na Ako funguje erecept?